وزارت جهاد وعده افزایش تولیدشكر، جو، پنبه وگیاهان علوفه ای را داد

وزارت جهاد وعده افزایش تولیدشكر، جو، پنبه وگیاهان علوفه ای را داد

به گزارش متخصص فلز معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: امسال سیر تولید روند صعودی داشته و برای سال آینده شاهد افزایش تولید شکر، پنبه، جو و گیاهان علوفه ای خواهیم بود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، جواد وفابخش گفت: در حوزه محصولات راهبردی در سالهای گذشته با سرکوب قیمتی محصولات اساسی رو به رو بودیم اما امسال سیر تولید روند صعودی داشته و برای سال آینده افزایش تولید شکر، پنبه، جو و گیاهان علوفه ای را خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: طبق گزارشات رسیده از استان های شرقی، در این استانها شاهد زمستان خشک و گرم هستیم که امیدواریم با تمهیدات وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو این استانها از چالش موجود عبور کنند.
وفابخش تاکید کرد: در صورت بارندگی با پراکندگی مناسب در فروردین و اردیبهشت، مزارع غلات از شرایط خوبی برخوردار خواهند شد.
وی در ارتباط با یارانه بذر اشاره کرد: امسال اعتبارات خوبی برای یارانه بذر تخصیص داده شد و تمام مطالبات یارانه بذر سال ۹۸ به پایان رسید و حواله قسمتی از یارانه سال ۹۹ هم به استانها ارسال شد. معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با شبکه مراقبت ایام تعطیل عنوان کرد: باید شبکه مراقبت ایام تعطیل بمنظور نظارت میدانی تشکیل گردد تا مانند هر سال مشکلی در تولید وجود نداشته باشد.


منبع:

1399/12/19
14:59:41
791
0.0 / 5
تگهای خبر: تولید , محصولات , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات