نماینده مردم خرم آباد چگنی در مجلس:

۲۳ میلیون مترمكعب آب پشت سد ایوشان قابل رها شدن است

۲۳ میلیون مترمكعب آب پشت سد ایوشان قابل رها شدن است

لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: 23 میلیون مترمکعب آب پشت سد ایوشان قابل رها شدن است.


مهرداد ویسکرمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: استفاده از آب سد ایوشان یکی از مطالبات به حق مردم خرم آباد مخصوصاً منطقه بیرانشهر بوده که در پایین دست ایوشان هستند.
وی اشاره کرد: به خاطر آبی که سال قبل پشت سد بود کشت های آبدوست در این منطقه انجام و درآمد خوبی داشتند و الان هم باتوجه به وضعیت کرونائی باید تا حد با مردم مساعدت شود.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس اشاره کرد: امسال چون قول داده بودم که این کار را کارشناسی دنبال کنم از جهادکشاورزی و آب منطقه ای لرستان دعوت کردیم و در یک جلسه موضوع را بحث کردیم و بنا شد از ظرفیت سد حداکثر استفاده گردد.
ویسکرمی افزود: مقداری از آب سد قابل استفاده نیست و مقداری از آن نیز بعنوان راهبردی باید باشد؛ ظرفیت سد حدود ۳۰ میلیون مترمکعب بوده که ۲۳ میلیون مترمکعب از آن قابل رها شدن است.
وی بیان کرد: در این نشست تصمیم بر این شد که حداکثر کشتی که قرار شد به کشاورزان اعلام گردد نصف سال قبل باشد و همین طور برای کشت های علوفه ای تشویق شوند.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس افزود: مردم نیز در این راستا باید همکاری لازم را داشته باشند تا امسال به سلامت بگذرد.
ویسکرمی عنوان کرد: مصوبات جلسه قرار شد بوسیله جهاد کشاورزان ابلاغ شود و نمایندگان مردم نیز در این نشست حضور داشتند.
وی اظهار نمود: بنا شد برای سال آینده تدبیر بیشتری شود و زمینهای دیمی که سال ها بوده توسط غیربومی ها کشت می شود جهاد کشاورزی برای آن برنامه داشته باشند.1400/02/25
11:18:37
5.0 / 5
248
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات