محلات، میزبان بیست و یکمین نمایشگاه گل های داوودی

محلات، میزبان بیست و یکمین نمایشگاه گل های داوودی

متخصص فلز: متخصص فلز: مرکزی بیست و یکمین نمایشگاه گل های داوودی، اواخر مهرماه در شهر محلات گشایش خواهد یافت.


محمدرضا شفیعی مسئول برگزاری نمایشگاه، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: این نمایشگاه از ۲۷ مهر الی ۱۵ آبان برقرار خواهد بود.
به گفته وی، در نمایشگاه امسال حدود ۱۰۳۰ رقم(رنگ) گل به نمایش در خواهد آمد و با توجه به این که زمان شروع گل دهی آنها متفاوت می باشد، هنگامی که بیش از سی الی چهل درصد گل ها باز شوند، نمایشگاه شروع می شود، بر این اساس، باتوجه به پیش بینی های انجام شده، ۲۷ مهر برای بازگشایی نمایشگاه در نظر گرفته شده است.
شفیعی اضافه کرد: نمایشگاه امسال در مساحت حدود ۲۵۰۰ متر مربعی توسط پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی در محل این پژوهشکده در شهرستان محلات برگزار می شود و تمامی محصولاتی که در نمایشگاه عرضه می شود، حاصل کار به نژادی انجام شده توسط این پژوهشکده است.
عضو هیات علمی پژوهشکده ملی گل و گیاه محلات، اظهار داشت: در نمایشگاه امسال، طبق ارزیابی های صورت گرفته، حدود چهل گونه حذف شده و هفتاد الی هشتاد گونه به ارقام موجود افزوده شده که این حاصل کار پژوهشی انجام شده برای بهبود کیفیت نمایشگاه بوده و ممکنست ارقام جدید بدست آمده، مانند خیلی از ارقام قبلی، در جهان بی نظیر باشند که هدف کار پژوهشکده نیز همین است.
شفیعی در مورد مساحت نمایشگاه، با اشاره به فضای نمایشگاه های گل در کشورهایی نظیر هلند، اسپانیا و امارات، اضافه کرد: به سبب محدودیت فضا و امکانات، امکان گسترش فضا وجود ندارد، اما شرایط و توان برگزاری در ابعاد گسترده تر وجود دارد و این نکته ایست است که می توان مورد توجه قرار داد.
مسئول برگزاری نمایشگاه بیست و یکم افزود: آمار بازدیدکنندگان از نمایشگاه در سالهای قبل از شیوع ویروس کرونا به سی الی چهل هزار نفر هم رسیده بود، اما در سالهای اخیر به سبب اعمال محدودیت ها، این آمار کم شده بود.
وی افزود: با توجه به این که تمامی مراحل کاشت، نگهداری و مراقبت های کارشناسی توسط کارگران و کارشناسان پژوهشکده صورت می گیرد، هزینه برگزاری بسیار کاهش پیدا می کند.
وی به نمایش درآوردن توان و پتانسیل گل شهرستان محلات را از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان نمود که می تواند سبب رونق گردشگری شهرستان شود.
شهرستان محلات در جنوب شرقی استان مرکزی واقع شده و با سابقه بیش از ۸۰ سال فعالیت در حوزه گل و گیاهان زینتی، پیشرو در حوزه تولید، پرورش و بهبود نژاد گل است.
منبع:

1401/07/04
11:57:25
171
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , كشور , كیفیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات