تولید نفت عراق کاهش یافت

تولید نفت عراق کاهش یافت

متخصص فلز: عراق در نوامبر، ۴.۴۳ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که ۲۲۱ هزار بشکه در روز در مقایسه با اکتبر کاهش داشت.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، طبق آمار شرکت دولتی بازاریابی نفت عراق (سومو)، تولید نفت عراق مطابق با سهمیه تولید این کشور تحت توافق اوپک پلاس برای نوامبر بوده است. اما منابع ثانویه که دبیرخانه اوپک از آمار آنها جهت بررسی پایبندی اعضای خود به توافق اوپک پلاس استفاده می نماید، تولید نفت عراق در فاصله ماه مه تا اکتبر سال جاری را پایین تر از سهمیه تولید این کشور ارزیابی کرده اند.

با تولید ۴.۴۳۱ میلیون بشکه در روز در نوامبر، تولید عراق ۲۲۰ هزار بشکه در روز کمتر از سطح اکتبر بوده است. عراق با کاهش مصرف داخلی به میزان ۹۲ هزار بشکه در روز و صادرات به میزان ۶۳ هزار بشکه در روز، موفق شد کاهش تولید را انجام دهد.

بر اساس گزارش رویترز، احسان عبدالجبار، وزیر نفت وقت عراق، در اکتبر گفته بود این کشور با مدیریت مصرف داخلی نفت برای حفظ توانمندی های صادراتی، به سهمیه تعیین شده از جانب اوپک پلاس برای عراق، پایبند است.

در پی ضعیف شدن دورنمای اقتصادی و قیمت نفت، وزیران اوپک پلاس در جلسه اکتبر، کاهش هدف تولید به میزان دو میلیون بشکه در روز از نوامبر تا آخر سال ۲۰۲۳ را تصویب کردند.

منبع:

1401/09/18
12:38:57
386
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , اوپك , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات