وزیر راه و شهرسازی:

راه آهن میانه- تبریز سبزترین طرح ریلی کشور است

راه آهن میانه- تبریز سبزترین طرح ریلی کشور است

به گزارش متخصص فلز، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: راه آهن میانه- تبریز سبزترین طرح ریلی کشور است و در این پروژه تمامی مسائل زیست محیطی رعایت شده است.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش بامداد جمعه در آئین افتتاح راه آهن بستان آباد - تبریز و ایستگاه خاوران تبریز با حضور رئیس جمهور اضافه کرد: در این پروژه از ریل تمام ایرانی استفاده شده و تمام زیرساخت ها با ظرفیت دو خطه شدن هم راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه تلاش می نماییم ایستگاه خاوران به ایستگاه مرکزی راه آهن تبریز متصل شود، اضافه کرد: با اتصال این ایستگاه به ایستگاه قدیمی تبریز زنجیره شرقی به غربی تکمیل می شود و از سرخس تا مرز جلفا ادامه خواهد یافت.
وی اظهار نمود: مقرر شده با برنامه ریزی و زمان بندی، بخش اعظم حمل و نقل مسافر به این مسیر منتقل و تردد مسافری ریلی از این مسیر صورت گیرد و از ظرفیت مسیر قبلی بیشتر برای حمل و نقل بار و ترانزیت استفاده می شود.
وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به موقعیت ژئوپولتیک ایران در حوزه حمل و نقل اظهار داشت: توسعه زیرساخت ها بدون توسعه حمل و نقل ریلی امکان پذیر نبوده ازاین رو سیاست توسعه زیرساخت های حمل و نقل از اولویت های این وزارت خانه است.
بذرپاش با اشاره به اینکه کشورها برای مشارکت در تکمیل کریدورها و زنجیره ها ابراز تمایل دارند افزود: تکمیل این کریدورها و استفاده از ظرفیتهای ارزآوری آنها، ثروت آفرینی بیشتری از نفت بخصوص برای آینده سرزمین و فرزندان ما به دنبال خواهد داشت.

1402/03/19
13:41:16
195
5.0 / 5
تگهای خبر: كشور , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات