در مراسم روز فناوری فضایی مطرح شد؛

ایران در زمره كشورهای دارای قدرت موشكی است، موفقیت كشور در زمینه پرتاب ماهواره

ایران در زمره كشورهای دارای قدرت موشكی است، موفقیت كشور در زمینه پرتاب ماهواره

متخصص فلز: رئیس كمیته فضایی كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه ایران در زمره كشورهای دارای قدرت موشكی است، اظهار داشت: در حوزه ماهواره های مخابراتی نیاز داریم تا سرعت تحقیقاتمان را افزایش دهیم.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، منصوری روز شنبه، 14 بهمن ماه در مراسم روز فناوری فضایی، اضافه كرد: در سال های گذشته كشور باوجود اعمال تحریم ها، توانسته است در حوزه علوم فضایی رشد خوبی داشته باشد.

وی با اشاره به اثرات علوم فضایی در رشد اقتصادی كشورها، اظهار نمود: علاوه بر آن در بحث پرتاب ماهواره ها هم خوب عمل كردیم كه این امر باعث افتخارات كشور شده است.

منصوری با اشاره به اینكه ایران هم اكنون در بین 8 كشور دارای قدرت موشكی با قابلیت چرخش به دور زمین قرار گرفته است، تصریح كرد: خوشبختانه امروزه ایران در زمینه طراحی و ساخت موشك در بین كشورهای برتر این حوزه قرار گرفته، ولی در زمینه طراحی و ساخت ماهواره های مخابراتی هم باید قدرتمان را افزایش دهیم.

رئیس كمیته فضایی كمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاكید بر اینكه در خیلی از زمینه ها صادرات نداریم، اظهار داشت: 90 درصد اقتصاد كشور به منابع نفت و منابع طبیعی وابسته است كه این می تواند ضعفی برای كشور باشد و این در شرایطی است كه می توان با جذب نخبگان خیلی از مشكلات كشور را حل نماییم و در صورت بی توجهی به نخبگان شاهد خروج آنها به خارج از كشور خواهیم بود.

وی با انتقاد از نظام آموزش و پرورش، اظهار نمود: علاوه بر آن نخبگان كشور در مسیر اشتباهی تحصیل می كنند كه باید با افزایش مهارت آن ها را به سمت حوزه های مورد نیاز كشور سوق دهیم.1396/11/14
16:12:22
4913
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات