مجلس به دولت اجازه داد؛

انتشار ۹۵۰۰ میلیارد اسناد خزانه برای كمك به بخش كشاورزی و سلامت

انتشار ۹۵۰۰ میلیارد اسناد خزانه برای كمك به بخش كشاورزی و سلامت

متخصص فلز: نمایندگان مجلس با تصویب بندی به دولت اجازه دادند ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی برای تسویه بدهی هایش به بخش كشاورزی و بیمه سلامت منتشر كنند.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، در ادامه جلسه علنی نوبت بامداد روز یكشنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان با تصویب بندی مقرر كردند دولت اسناد خزانه با حفظ قدرت خرید و با سررسید تا سه سال را صادر و به طلبكاران طرح های تملك دارایی های سرمایه ای، خرید تضمینی محصولات راهبردی كشاورزی، ما به التفاوت قیمت تضمینی محصولات با قیمت فروش، بیمه محصولات كشاورزی، تعبیه بدهی های سازمان بیمه پایه سلامت و مطالبات تولیدكنندگان تا سقف ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان واگذار كند.
نصف این مبلغ به موضوعات مربوط به خرید تضمینی محصولات استراتژیكی كشاورزی، طرح های تملك دارایی های سرمایه ای، خرید تضمینی محصولات كشاورزی و نصف دیگر آن به بدهی های سازمان بیمه سلامت اختصاص خواهد یافت.
بازپرداخت اصل این اسناد در قوانین بودجه های سنواتی كل كشور پیش بینی می گردد و خزانه داری كل كشور موظف است از محل اعتبارات ردیف های فصل مربوطه و جدول شماره ۸ این قانون نسبت به تسویه آن اقدام نماید. مبلغ ۴ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان از مبلغ مبحث این بند به سازمان بیمه سلامت ایران اختصاص می یابد.
نمایندگان با ۱۵۰ رای موافق، ۵۶ رای مخالف، دو رای ممتنع از مجموع ۲۲۰ نماینده حاضر در مجلس این بند را به تصویب رساندند.
به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، كمیسیون تلفیق بودجه در مصوبه اولیه خود سقف انتشار اسناد خزانه در این بخش را به ۱۵ هزار میلیارد ریال افزایش داده بود كه ۵۰ درصد آن به بیمه سلامت و ۵۰ درصد دیگر به مسائل مربوط به كشاورزی اختصاص می یافت.
با مخالفت نمایندگان با كلیات لایحه بودجه سقف انتشار اسناد خزانه به ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان كاهش پیدا كرد اما همچنان در گزارش كمیسیون تلفیق سهم ۷ هزار و ۵۰۰ میلیاردی بیمه سلامت حفظ شد و از این محل فقط دو هزار میلیارد تومان به بخش كشاورزی اختصاص یافت.
در صحن علنی مجلس نمایندگان با این مورد مخالفت كرده و مقرر كردند درآمدهای بخش كشاورزی و بخش سلامت از محل انتشار اسناد خزانه به نسبت مساوی باشد.
دولت معتقد بود باید مبلغ بیشتری از انتشار اسناد خزانه به بخش كشاورزی اختصاص پیدا كند زیرا در بندهای مختلف اعتباراتی برای بیمه سلامت اختصاص یافته است.


1396/11/29
13:49:06
5028
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , دولت , سازمان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات