افزایش تولید فولاد در كشور

افزایش تولید فولاد در كشور

به گزارش متخصص فلز رئیس انجمن تولیدكنندگان فولاد اظهار داشت: تولید فولاد امسال از مرز ۲۱ میلیون تن عبور می كند و كشورمان در جایگاه سیزدهم جهان قرار می گیرد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از صدا و سیما؛ محمود اسلامیان اضافه كرد: واردات محصولات میانی با عنایت به رشد تولید داخلی ۲۴ درصد و فولاد خام ۷۶ درصد كاهش داشته است. وی اظهار داشت: عمده تولیدات فولاد در كشور ورق فولادی است، روند تولید فولاد در كشور نظم خوبی پیدا كرده و می توان به تحقق اهداف ۱۴۰۴ در تولید فولاد امیدوار بود.قیمت فولاد كشور امروز به نسبت دنیا در هر تن كمتر است و این قیمت در سالهای اخیر كمتر سابقه داشته و واردات فولاد از حدود ۸ تا ۹ میلیون تن در سال، امسال به ۲، ۵ میلیون تن خواهد رسید. اسلامیان اضافه كرد: تعرفه فولاد با عنایت به پائین بودن قیمت فولاد ایران باید بگونه ای تنظیم شود كه تولید كننده داخلی متضرر نشود و با عنایت به پائین بودن تعرفه واردات فولاد به نسبت كشورهای منطقه صلاح نیست این تعرفه بیش از این كاهش یابد. وی اظهار داشت: امریكا كه از بزرگترین تولیدكنندگان فولاد است با تعرفه ۲۵ درصدی از تولیدكنندگان داخلی به خاطر تولید اشتغال دفاع می كنند و بنابراین با عنایت به اخبار مربوط به كاهش تعرفه، از دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت تقاضا داریم با عدالت و انصاف با تعرفه برخورد كنند. اسلامیان اضافه كرد: به رغم تحریم های جهانی امروز فولاد ایران حتی به كشورهای اروپایی صادر می گردد و بنابراین صلاح نیست تعرفه ها را كاهش دهیم چون كه امروز طرحهای فولادی در حال اجرا می باشد.
امروز ۲۹ میلیون تن فولاد خام در دست اجرا داریم حدود ۶۰ میلیون تن طرح سنگ آهن در دست اجرا داریم و ۷۰ میلیون تن در دست تجهیز است. وی اظهار داشت: خوب است پیش از اینكه این سرمایه گذاریها با چالش مواجه شود دولت فكر كند، امروز حدود ۶۰ درصد در نورد ظرفیت خالی داریم كه امیدواریم با حمایت واحدهای بزرگ این مشكل حل می گردد. اسلامیان اضافه كرد: امیدواریم طرحهای فولادی بر مبنای نقشه راه ایمیدرو به اجرا در بیاید تا شاهد اجرای طرحهای غیراقتصادی در كشور نباشیم. وی اظهار داشت: با این روند می توانیم آینده خوبی برای صنعت فولاد انتظار داشته باشیم، چون كه بخش مهمی از نیازمندی فولاد در كشور تهیه و تامین می گردد. اسلامیان اضافه كرد: میزان ذخیره قطعی سنگ آهن كشور امروز به ۳ میلیارد تن و گاز طبیعی به عنوان مواد اولیه اصلی ۳ تریلیون متر مكعب می رسد كه در كنار نیروی انسانی متخصص ایران از كشورهای دارای مزیت بالاتر تولید فولاد است. وی اظهار داشت: هم اكنون تعرفه واردات ۱۵ درصد است. واردات ورق گرم ۴۷ درصد نسبت به سال قبل كاهش یافته و صادرات این محصول هم كاهش یافته است.
 

1396/12/12
15:25:17
5106
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , دولت , صنعت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات