وزیر ارتباطات اعلام كرد

افزایش ۱۰ برابری كاربران پیام رسان های داخلی از چهارشنبه گذشته

افزایش ۱۰ برابری كاربران پیام رسان های داخلی از چهارشنبه گذشته

متخصص فلز: وزیر ارتباطات اظهار داشت: در بامداد روزی كه كانال مقام معظم رهبری از پیام رسان تلگرام خارج شد (چهارشنبه ۲۹ فروردین)، گرایش به بعضی از پیام رسان های داخلی ۱۰ برابر شد.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در حاشیه جلسه هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید درباره مبحث پشتیبانی از پیام رسان های داخلی اظهار نمود: در سخن بزرگان هم به كرات این مورد مطرح شده كه ما منابع واحدی داریم. نمی توانیم منابع واحد را به صورت كوچك شده در اختیار همه قرار دهیم. برخی پیام رسان ها هستند كه ادعا دارند می توانند این كار را انجام دهند تا بخشی از بازار را به دست بگیرند. این امر مطلوب است اما كشور نظام دارد و نظام قانون گذاری هم دارد. در این نظام در شورای عالی فضای مجازی در مصوبات ۳۶ و ۴۰ قانون گذاری شده است كه بنابر مصوبه پیام رسان های مجاز را مركز ملی فضای مجازی اعلام می كند به ما لیست پنج پیام رسان معرفی شده است.

آذری جهرمی ادامه داد: صدا و سیما با دیدگاه پشتیبانی از كالای داخلی بعضی از پیام رسان ها را مطرح كرده است كه به علت كمبود منابعشان فعالیت هایشان مطرح می گردد و سبب بدنامی پیام رسان های داخلی می گردد. ما نمی گوییم كه كسی فعالیت نكند، فعالیت كنند خودشان را در مركز ملی ثبت كنند و اعتبار بگیرند. ما نمی توانیم اختیارات دولتی را خارج از مصوبات قانونی در اختیار كسی بگذاریم.

وی در پاسخ به انتقادات بعضی از شبكه های پیام رسان داخلی درباره ی اختصاص پهنای باند بیشتر به شبكه های پیام رسان خارجی نسبت به آنها اظهار نمود: ما بیش از آن پهنای باندی كه در اختیار پیام رسان های خارجی قرار داده ایم، در اختیار پیام رسان داخلی گذاشتیم. البته شاید پنج درصد آن میزانی كه به آنها تعلق دادیم هم تا امروز ازآن استفاده نكردند. ازاین رو بعید می دانم كه آنها چنین اظهار نظری داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتباط با میزان استقبال از پیام رسان های داخلی اظهار داشت: قرار شده است كه گزارش مدونی در مورد این مورد و میزان انتقال داوطلبانه كانالها در جهت پشتیبانی از تولیدات داخلی از تلگرام به پیام رسان های داخلی تهیه شود. در بامداد روزی كه كانال مقام معظم رهبری از پیام رسان تلگرام خارج شد، در بعضی از پیام رسان ها میزان ثبت نام نرخ ۱۰ برابری پیدا كرده است.

او همینطور در پاسخ به این پرسش كه آیا تلگرام فیلتر می گردد یا خیر اظهار داشت: این پرسش را باید از مسئولان فیلترینگ بپرسید.

پارسال ۲۰۰ هزار شغل بوجود آمد نه ۲ میلیون
آذری جهرمی در واكنش به اظهارات رئیس جمهور درباره ی تولید دو میلیون شغل در سال ۹۶ اظهار نمود: تصویری كه از من انتشار یافت، بیش از یك تعجب بود. انتشار این تصاویر خصلت فضای مجازی است و نشان دهنده ی نظارت مردم بر مسئولان و اشراف آن ها به موضوعات است. اتفاقا خوب است و ما از مزایای توسعه فضای مجازی در كشور استقبال می نماییم.

وی ادامه داد: گزارشی كه خدمت آقای رئیس جمهور دادیم، در خصوص این بود كه در دو سال قبل در فضای مجازی بالغ بر ۲۰۰ هزار شغل بوجود آمده است. فكر می كنم كه بیان دو میلیون شغل یك اشتباه لفظی از آقای رئیس جمهور بود كه با خستگی های ایشان همراه شده است.

جهرمی سپس اظهار داشت: همان روند توسعه ۲۰۰ هزار شغل كه در دولت مد نظر بوده بوده و امسال هم بر آن تاكید شده را امسال ادامه می دهیم. فرمایش آقای رئیس جمهور این بود كه ما شاخص های اشتغال در فضای مجازی را پیگیری نماییم.


1397/02/01
13:15:12
5186
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , دولت , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات