مدیرعامل نفت وگاز پارس در پاسخ به مهر:

مشكلی با رفتن توتال نداریم، واردات لوله های CRA به اندازه كافی

مشكلی با رفتن توتال نداریم، واردات لوله های CRA به اندازه كافی

متخصص فلز: مدیرعامل شركت نفت و گاز پارس اظهار داشت: برای موقعیت D و B فاز پارس جنوبی واردات لوله های CRA به اندازه كافی بوده و پیش بینی می گردد تا ۶ ماه آینده به بهره برداری كامل برسد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، محمد مشكین فام مدیرعامل شركت نفت و گاز پارس جنوبی در نشست خبری در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در پاسخ به خبرنگار مهر در ارتباط با بسته ماندن چاه های موقعیت B (تكمیل اواخر ۹۵) و همینطور موقعیت D (تكمیل خرداد ۹۶) فاز ۱۳ پارس جنوبی به علت تأخیر در واردات لوله های CRA توضیح داد: هم اكنون به اندازه كافی واردات لوله های CRA داشته ایم و مقدمات انجام كار برای لوله گذاری هم در حال انجام می باشد و پیش بینی می گردد تا ۶ ماه آینده چاه های موقعیت B و D به بهره برداری برسد.
وی همینطور در پاسخ به اینكه با رفتن توتال به علت خروج آمریكا از برجام، چه سرنوشتی در انتظار فاز ۱۱ پارس جنوبی است؟ اظهار داشت: هیچ مشكلی در این زمینه وجود ندارد چون كه پیش بینی های لازم برای چنین رخدادی انجام شده و در ادامه امر شركت CNPCI چین و شركت پتروپارس ایران، توسعه این فاز را به عهده می گیرند چون كه این فاز شامل دو بخش دریایی و خشكی است.
این مقام مسئول در مورد مقایسه وضعیت توسعه میدان مشترك پارس جنوبی با بیان اینكه در سال ۹۷ تمام فازهای پارس جنوبی به جز فاز ۱۱ به تولید می رسند، تصریح كرد: تعداد چاه های در حال بهره برداری ایران در مرداد ۹۲ رقم ۱۱۰ حلقه را به خود اختصاص می داده كه اسفندماه ۹۶ این میزان به ۲۵۲ حلقه چاه ارتقا یافته است. این در شرایطی است كه تعداد چاه های در حال بهره برداری قطر در سال ۹۲، ۲۰۱ حلقه چاه بوده و در اسفند ۹۶ هم در این رقم ثابت مانده است.
مشكین فام اظهار داشت: تولید روزانه گاز غنی از فازهای بهره برداری شده پارس جنوبی در سال ۹۲، ۲۸۵ میلیون متر مكعب دانست كه این میزان در اسفند ۹۶ به ۵۷۰ میلیون متر مكعب رسیده كه با عنایت به میزان تولید شده روزانه گاز قطر در اسفند ۹۶ كه ۵۶۶ مترمكعب است، ایران در تولید گاز غنی از قطر پیشی گرفته است.
براساس گفته های این مقام مسئول برداشت تجمعی گاز غنی از میدان پارس جنوبی ۵۹۶ میلیارد مترمكعب در مرداد ۹۲ بوده كه در اسفند ۹۶ این رقم به ۱۲۲۲ میلیارد مترمكعب رسیده است. از جانب دیگر باید توجه داشت كه ظرفیت برداشت از لایه نفتی پارس جنوبی در مرداد ۹۲، صفر بوده است در حالیكه قطر ۲۰۰ هزار بشكه در روز بوده است. حال آنكه آخر سال ۹۶ ظرفیت برداشت ایران از لایه نفتی پارس جنوبی، ۲۵ هزار بشكه در روز است.
خبر در حال تكمیل است

1397/02/19
13:59:59
5095
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , نفت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات